W poszukiwaniu wytchnienia w kolorach jesieni - domy mobilne REDUKT Country jako mikrohotel w podwarszawskich lasach.
REDUKT Tiny Houses jest jednym z pierwszych producentów małych domków na kółkach w Europie. Od 2017 roku, kiedy powstał pierwszy prototyp, śledzimy zmiany na rynku małych domów mobilnych oraz rozwijające się trendy, w których funkcjonują nasi Klienci. Naszą misją było odpowiedzieć na potrzebę alternatywnego stylu życia i posiadania domu umożliwiającego podążanie za marzeniem, byciem w ciągłym ruchu wraz z domem, w zgodzie z potrzebą wolności jego mieszkańców. Skupiliśmy się przede wszystkim na kliencie indywidualnym, dla którego każdy dom był szyty na miarę i dostosowywany do indywidualnych potrzeb.
Obecnie coraz częściej skupiamy się potrzebach alternatywnego biznesu hotelarskiego i pobytowego. Zaczęliśmy współpracę z operatorami turystycznymi oraz posiadaczami przestrzeni o wysokich walorach środowiskowych. Nasz wysiłek wkładamy w zaprojektowanie domów na kołach, które pozwolą wziąć głębszy oddech, zadbać o dobre samopoczucie (well-being) oraz reset gości, którzy wynajmują je na krótkie pobyty, szukając wytchnienia od intensywnego tempa życia i zgiełku miast. Potrzeba kontaktu z naturą, łatwość z jaką możemy doładować sobie baterie spacerując wśród drzew lub podziwiając zachód słońca nad taflą wody, została zauważona przez alternatywny biznes hotelowy, który lokuje domki na kółkach w atrakcyjnych przyrodniczo adresach blisko większych miast.
W tej roli świetnie sprawdza się dom REDUKT Country, który pomimo 15m2 przestrzeni użytkowej, zapewnia pełny komfort. Jego plastyczny design umożliwia wiele odsłon aranżacyjnych, by dopasować się w pełni do oczekiwań gości i odsłonić inny klimat spędzanego, wolnego czasu.
Dla jednej z firm branży hospitality&hotel zostały wykonane domy REDUKT Country w dwóch odsłonach kolorystycznych, oddając urok opadających dookoła jesiennych kolorów liści podwarszawskich lasów.
Jasna naturalna sklejka topolowa pierwszego domu (najczęściej wybierana przez Klientów domków REDUKT) nadaje wnętrzu lekkości i przestronności. Jest ascetyczna i cicha z poszanowaniem naturalnych barw wykończeniowych materiałów. Kontrastowe czarne detale współgrają natomiast z ciemną elewacją. Kolor przyciemnianych świerkowych desek elewacyjnych wtapia bryły w grę światła-cieni lasu, w którym są zanurzone.
Przyciemniona sklejka wnętrza drugiego domu uwypukla naturalny rysunek słoi drewna i sprawia, że wnętrze nabiera zmysłowego i przytulnego charakteru.
Gra słońca odbijającego się w tafli wody podkreśla falisty rysunek słoi ścian wprowadzając organiczne linie natury do środka geometrycznej bryły domu. Przydymiony, ciepły klimat domu współgra z naturalnym płomieniem kominka piecyka wolnostojącego, pozwalając błogo wejść w reset umysłu i ciała.
Sercem domu jest rozłożyste łóżko, które zachęcą do wypoczynku z oczyma błądzącymi wśród koron drzew. Pod nim znajdują się przestronne szuflady.
Część dzienna to także w pełni wyposażona kuchnia z szerokim blatem roboczym, zlewem, dwupalnikową kuchenką elektryczną oraz lodówką. Mieści wszystko co niezbędne, by móc cieszyć się czasem poświęconym na gotowanie w rytmie slow life. Rozszerzeniem tej strefy jest mobilny stół, który można ustawić przy łóżko, ale i na zewnątrz, ciesząc się poranną kawą na tarasie.
Strefa łazienki na końcu domu oddzielona jest lekkimi drzwiami przesuwnymi wykonanymi z tej samej sklejki topolowej, która zostały wykończone ściany. Pomimo niewielkiego metrażu wyposażona jest w pełnowymiarowy prysznic z deszczownicą, umywalkę wraz z szafką oraz toaletę (tu z przyłączem do kanalizacji). Wchodząc do łazienki, wita nas widok zieleni wykadrowanej oknem umieszczonym nad umywalką na wprost wejścia.
Dom Country, jak wszystkie domy REDUKT, jest oparty na drewnianej konstrukcji szkieletowej wypełnionej izolacją termiczną, co z odpowiednio dobranym system ogrzewania zapewnia całoroczny komfort cieplny (tu podłogowe folie na podczerwień, wolnostojąca koza opalana drewnem oraz, z uwagi na dostępną elektryczność, klimatyzacja, umożliwiająca dodatkowe grzanie i chłodzenie). Drewno to kluczowy komponent
z uwagi na jego lekkość, wytrzymałość i odnawialność budulca. Aluminiowa dwupanelowa stolarka okienna pozwala zachować maksymalną dopuszczalną wagę 3,5 ton dla mobilnych domów na kołach, a jednocześnie dbać o odpowiednią izolacyjność termiczna przegród zewnętrznych. Najwyższej jakości membrany TYVEC, stalowe pokrycie dachu i olejowana świerkowa deska elewacyjna dopełniają przekroju przegród zewnętrznych, dając żywotność tożsamą z fundamentowanymi domami szkieletowymi.
Czytając w łóżku, śpiewając pod prysznicem, jedząc świeżo ugotowaną własnoręcznie kolację czy śpiąc ze światłem księżyca na twarzy, trudno uwierzyć, że jedynie 15m2 ma ten komfortowy kawałek podłogi.
Rozgość się w nim i zobacz sam, które barwy to twój świat – zapraszamy do jego odwiedzenia:
https://aloha.camp/BentoHouses